لیست محصولات sony

شرکت ژاپنی و چند ملیتی سونی (SONY) در زمینه تولید لوازم دیجیتال، صنعت بازی (گیم - Game)، صنعت موسیقی و فیلم فعالیت می‌کند. این شرکت که یکی از بزرگترین تولیدکننده‌ها می‌باشد، توسط  ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا در سال 1946 تأسیس شد. در ابتدا نام این شرکت "توکیو تسوشین کوگیو" بود که در سال 1957 به نام SONY تغییر داده شد. اولین محصولی که توسط این دو شخص طرای و تولید شد یک پلوپز برقی بود، که هیچ‌گاه به بازار عرضه نشد. ابداع یک بالش الکتریکی گرم‌کننده نیز، موفقیت اندکی برای آن‌ها به همراه آورد، ولی در سال ۱۹۵۰، تولید اولین نوار ضبط صوت و دستگاه پخش آن، در بازار ژاپن یک نقطه عطف پدید آورد. نام این محصول تایپ-جی (G Type) بود.


لازم به ذکر است که اولین تلویزیون تمام ترانزیستوری دنیا، اولین دستگاه ضبط ویدئویی ترانزیستوری و ابداعات بزرگ دیگر که مشهورترین آن‌ها واکمن و دستگاه‌های استریوی قابل حمل بودند، توسط همین شرکت طراحی و تولیده شده. تکنولوژی دیسک فشرده یا همان سی‌دی (CD) که امروزه در سراسر دنیا در حال استفاده آن هستیم، توسط سونی و فیلیپس ابداع شده است. در سال‌های آخر قرن بیستم، شرکت سونی پس از خرید شرکت موسیقی CBS با یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده کلان، یکی از شرکت‌های بزرگ دیگر به نام کلمبیا پیکچرز را خرید.


امروزه محصولات سونی از جمله سیستم‌های صوتی و تصویری، گوشی موبایل و کنسول بازی در سطح جهان به صورت گسترده به فروش می‌رسد و تمامی کاربران از کیفیت بالای این محصولات آگاه هستند و با رضایت کامل از آن‌ها استفاده می‌کنند.

لیست مقایسه محصولات

انصراف

لیست مقایسه محصولات

انصراف