هارددیسک اینترنال 

لیست مقایسه محصولات

انصراف

هارددیسک درایو یا HDD، نام یکی از سخت‌افزارهای کامپیوتر است که وظیه‌ی ذخیره کردن اطلاعات را برعهده دارد. این سخت‌افزار دارای یک یا چند دیسک سخت با روکشی از مواد خاص است که می‌تواند اطلاعات را به صورت مغناطیسی روی خود ذخیره کند. این دیسک‌ها روی یک موتور (معمولا با سرعت چرخش 3600 تا 7200 دور در دقیقه) سوار می‌شوند و یک هد روی هرکدام از آن‌ها قرار ...

هارددیسک درایو یا HDD، نام یکی از سخت‌افزارهای کامپیوتر است که وظیه‌ی ذخیره کردن اطلاعات را برعهده دارد. این سخت‌افزار دارای یک یا چند دیسک سخت با روکشی از مواد خاص است که می‌تواند اطلاعات را به صورت مغناطیسی روی خود ذخیره کند. این دیسک‌ها روی یک موتور (معمولا با سرعت چرخش 3600 تا 7200 دور در دقیقه) سوار می‌شوند و یک هد روی هرکدام از آن‌ها قرار میگیرد که عمل خواندن و نوشتن اطلاعات توسط این هدها انجام می‌شود. برای جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی و یا آسیب فیزیکی، آن‌ها رو درون یک محفظه قلزی قرار می‌دهند.
هاردیسک‌ها در انواع مختلف برای استفاده به صورت داخلی (Internal) و خارجی (External) ساخته می‌شوند که هرکدام، از پورت‌های خاصی برای اتصال استفاده می‌کنند. چند شرکت معتبر در زمینه تولید هارددیسک، مکستور (Maxtor)، وسترن‌دیجیتال (Western Digital) و سیگیت (Seagate) محصولات خود را  در ظرفیت و انواع مختلف تولید و عرضه می‌کنند.

بیشتر